Przed Tobą wyjątkowy przepis na Sernik à la czekolada dubajska z kremem pistacjowym bez dodatku cukru, który łączy intensywny smak gorzkiej czekolady i aksamitny krem pistacjowy i chrupiący akcent ciasta kadayif. Jest idealny dla osób na diecie, w której unika się cukru, ale także zasmakuje każdemu miłośnikowi pistacji.
Oto przepis na Sernik inspirowany dubajską czekoladą z kremem pistacjowym, przygotowany bez dodatku cukru. W składnikach wykorzystamy naturalne substytuty cukru, aby cieszyć się słodkim smakiem bez dodatku cukru, ale jeśli masz ochotę, wersję bez dodatku cukru możesz zamienić na tę klasyczną.
Składniki:
Spód:
100g herbatników bez dodatku cukru
100g ksylitolu/erytrytolu
30g proszku budyniowego waniliowego bez dodatku cukru
300g kremu pistacjowego PISTACHIO bez dodatku cukru Good Noot
¾ szklanki ciasto kadayif
30g czekolady mlecznej bez dodatku cukru
3 łyżki posiekanych pistacji
1. Herbatniki zmiel w blenderze na „pył”, a następnie dokładnie wymieszaj z rozpuszczonym masłem do połączenia się składników. Masę z herbatników wyłóż na dno tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia, rozprowadź równomiernie, wyrównaj i dociśnij np. szklanką.
2. Piekarnik nagrzej do 150°C. Twaróg sernikowy, jajka, ksylitol, śmietankę i proszek budyniowy zmiksuj krótko do uzyskania jednolitej konsystencji. Masę wylej na spód z herbatników. Na dolną blachę piekarnika wylej szklankę wrzątku. Na górną kratkę piekarnika ułóż tortownicę z sernikiem i ciasto piecz przez około 45-50 minut.
3. Na upieczony i ostudzony sernik wyłóż warstwę pistacjową.
Czekoladę i śmietankę rozpuść w kąpieli wodnej lub w kuchence mikrofalowej. Polewę wylej na wierzch ciasta i udekoruj posiekanymi pistacjami.
4. Sernik odstaw do lodówki, aż polewa stężeje.
Smacznego!
To doskonała alternatywa dla tradycyjnych serników. Co więcej, pistacje to źródło zdrowych tłuszczów i antyoksydantów, a gorzka czekolada i chrupiące ciasto kadayif dodają wykwintnego smaku.
Ten sernik z czekoladą dubajską to hit!
Spróbuj wyjątkowego sernika z przepyszną warstwą ciasta kataifi zmieszanego z naszym kremem pistacjowym bez dodatku cukru, zwieńczonego polewą czekoladową i posiekanymi pistacjami.